"VMG Industry" ir "Mebelain" fabrikų Baltarusijoje atidarymas

2013-07-10

Šių metų liepos 10 d. Baltarusijoje, Mogiliovo srities laisvojoje ekonominėje zonoje, atidarytas daugiau nei 325 mln. Lt investicijų pareikalavęs „Vakarų medienos grupės” (VMG) ir koncerno SBA industrinis kompleksas. Skelbiama, kad tai viena didžiausių lietuvių tiesioginių užsienio investicijų (TUI) kaimyninėje šalyje.

 

„VMG Industry“ medžio drožlių plokščių, korpusinių baldų, faneros fabrikuose ir SBA „Mebelain“ gamykloje bus gaminami baldai  „Ikea“  bendrovei ir eksportuojami į Rusijos rinką. Tikimasi, kad gamyklose bus sukurta daugiau nei 1 tūkst. darbo vietų.

„VMG Industry“ gamyklų kompleksas užima 22 ha teritoriją, iš kurios 60 tūkst. kv. m skirta gamybiniams ir sandėliavimo pastatams. Čia bus gaminama žaliava baldams – medienos drožlių plokštės, lovų detalės bei korpusiniai baldai namams.

„VMG Industry“ planuoja, kad visu pajėgumu gamykla pradės dirbti 2015 m. ir galės gaminti produkcijos už 240 mln. Lt. Iki šių metų pabaigos žadama padidinti darbuotojų skaičių nuo 700 iki 1000.

 

Teko pasistengti, kad įsileistų

Industrinio komplekso atidarymo šventėje su daugiau nei 250 svečių metu suorganizuotoje spaudos konferencijoje kalbėjęs VMG valdybos pirmininkas  Sigitas Paulauskas  pripažino, kad pradėti investicinį projektą Baltarusijoje nebuvo labai lengva – reikėjo įrodyti, kad  Baltarusija  gali įsileisti baldų gamintojus, o tai padaryti buvo lengviau, žinant, kad 100 proc. produkcijos bus eksportuojama iš šalies.

Planus investicijoms Baltarusijoje VMG pradėjo dar 2010 m. Derybos užtruko apie pusę metų ir investicinė sutartis buvo pasirašyta 2011 m. vasario mėn. Liepą prasidėjo intensyvios statybos. Statybos darbus organizavo pati kompanija.

Tuo metu SBA koncerno valdybos pirmininkas Egidijus Valentinavičius džiaugėsi, kad šis projektas įgyvendintas kartu su VMG bendrove. Baldų pramonės įmonių klasteris padės ne tik efektyviai bendrauti su užsakovu, bet ir mažinti logistikos kaštus.

SBA koncernui gamykla Mogiliave – antroji už Lietuvos ribų. Dar vieną gamyklą kompanija turi Rusijoje.

„Tai ne paskutinė gamykla Baltarusijoje, o tik pirma“, - žadėjo E. Valentinavičius