Baltarusij​os ir Lietuvos verslo forumas

2015-04-16

Bendras Baltarusijos ir Lietuvos ekonomikos forumas įvyko 2014 metų lapkričio 4 dieną Baltarusijoje, Mogiliove, kurio metu verslininkai tarėsi dėl bendrų projektų. Susitikime dalyvavo ministrai pirmininkai ir daugiau nei 200 verslo atstovų iš dviejų šalių.

Jubiliejinis 10-asis Baltarusijos-Lietuvos ekonomikos forumas prasidėjo Mogiliove, kuriame dalyvavo šių dviejų šalių ministrai pirmininkai. Aptarti konkrečius verslo projektus ir bendradarbiavimo perspektyvas susirinko daugiau nei 200 verslo atstovų iš Baltarusijos ir Lietuvos.
Laikas - pinigai. Todėl projekto įgyvendinimui, kurio  vertė beveik 100 milijonų eurų, Lietuvos investuotojai daugiausia domėjosi palankiu investiciniu klimatu. Didelis medienos apdirbimo kompleksas, gaminantis medžio drožlių plokštes ir baldus, pradėjo gamybą po 1 metų nuo statybos pradžios. Mogiliovo gyventojams buvo sukurtos daugiau nei 1200 darbo vietų. Gamybos apimtys - apie 5 milijonus € per mėnesį: tai reiškia ir mokamus mokesčius, ir galimybes verslo plėtrai.
Bendrovės FLLC "VMG Industry" direktorius Nikolajus Ivanovas teigė: "Tai labai įdomu, nes Baltarusijos vyriausybė įrengė visą infrastruktūrą: įvedė dujas, elektrą, nutiesė kelius. Mūsų investicijos, žinoma, buvo didelės. Baltarusijos rinkai mes esame įdomūs savo žiniomis („know-how“) ir mūsų technologijomis. "
Algirdas Butkevičius, Lietuvos Ministras Pirmininkas: "Dėl sėkmingo dvišalio bendradarbiavimo, žinoma, reikia gerų sąlygų, palankios investicinės aplinkos ir atmesti bet kokius apribojimus. Manau, kad šis bendradarbiavimas prisidės prie nereikalingų kliūčių, darančių įtaką investicijoms, pašalinimo."