Lietuvių fabrikai netrukus pradės kilti Baltarusijoje

2010-04-21

"Verslo žinios", 2010 04 21
Nijolė Dvarionaitė

Fabrikų kompleksą Baltarusijoje apsisprendusi statyti UAB „Vakarų medienos grupė" džiaugiasi, kad projektas vyksta pagal planą, sulaukiant palaikymo ir iš vietos valdžios. Šiuo metu bendrovė derasi su projektuotojais, o netrukus skelbs konkursą rangovui parinkti.

Fabrikų kompleksą Baltarusijoje apsisprendusi statyti UAB „Vakarų medienos grupė" džiaugiasi, kad projektas vyksta pagal planą, sulaukiant palaikymo ir iš vietos valdžios. Šiuo metu bendrovė derasi su projektuotojais, o netrukus skelbs konkursą rangovui parinkti.

Planuojama, kad fabrikų komplekso statybos Baltarusijos Mogiliovo laisvojoje ekonominėje zonoje prasidės jau šį rudenį. Šiuo metu vyksta derybos su potencialiais projektuotojais, kurių konkurse dalyvauja devyni. Įmonė kai kurioms statybų bendrovėms jau yra išsiuntusi informaciją apie netrukus numatomą skelbti statybų rangovo konkursą, juo domisi ne tik Lietuvos ir Baltarusijos, bet ir Rusijos statybininkai. „Reikalavimai rangovui bus standartiniai, bet, aišku, bus atsižvelgta į tai, kad turėtų patirties Baltarusijos rinkoje. Tai gali būti Baltarusijos, Lietuvos ar bendrosios Lietuvos ir Baltarusijos įmonės. Svarbu, kad būtų konkurencinga kaina išlaikant kokybę, žiūrime ir į kompanijų patyrimą", - kriterijus vardija Viktoras Adomaitis, UAB „Vakarų medienos grupė" (VMG) generalinis direktorius.

Adakras Šeštakauskas, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas, teigia, kad yra nemažai Lietuvos įmonių, turinčių licencijas dirbti Baltarusijoje. „Mūsų įmonėms tai gali būti įdomus objektas, kai toks didelis nedarbas. Jei dabar dar renkamas

projektuotojas, statybininkai per tą laiką gali pasirengti dalyvauti konkurse", - kad gali būti nemažas statybininkų susidomėjimas konkursu, neabejoja p. Šeštakauskas.

Tik plėtra

VŽ ne kartą rašė, kad investuoti pas kaimynus VMG apsisprendė neradusi Lietuvos valdžios palaikymo daugiausia dėl apsirūpinimo mediena. Ponas Adomaitis tikina, kad dėl tokio sprendimo klaidos nepadaryta, nes Baltarusijoje sulaukiama

visapusiškos pagalbos ir dėmesio iš vyriausybės, vietos valdžios. „Mes einame ten investuoti, kad plėtotume verslą, o verslas

duos tai šaliai mokesčius, ir tą visi supranta. Investuojame į laisvąją ekonominę zoną, kur yra lengvatų, deramės dėl papildomų lengvatų. Didžia dalimi šalis įsipareigoja mums, o ne mes jai", - sąlygas Baltarusijoje giria p. Adomaitis.

Fabrikų kompleksas bus statomas maždaug 30 ha teritorijoje, gamybos patalpos po stogu užims apie 50.000 kv. m. Anot p. Adomaičio, plokščių fabrikas pagal technologijų lygį bus panašus į anksčiau VMG priklausiusios įmonės „Girių bizonas"

fabriką, į kurį buvo investuota per 200 mln. Lt, tačiau Baltarusijoje planuojamas mažesnis pajėgumas. Taip pat čia iškils

baldų gamybos ir faneros fabrikai. Skaičiuojama, kad investicijos į kompleksą gali siekti apie 65 mln. EUR, o naujieji fabrikai veiklą turėtų pradėti 2012 m. pirmąjį ketvirtį. „Paleidus šiuos fabrikus, Lietuvoje esančių mūsų įmonių veikla nesikeis. Tai nėra mūsų grupės išsikraustymas iš Lietuvos, tai tik verslo plėtra", - teigia p. Adomaitis.