VMG grupės darbuotojai Šernų miške sodino medelius

2015-03-28

Jau įmonės tradicija tapusioje medelių sodinimo talkoje kovo 27 d., prisidėdami prie miškų išsaugojimo ir atsodinimo Šernų miške,  drauge su Kretingos miškų urėdijos miškų urėdu Antanu Baranausku ir apie 30 VMG darbuotojų grupė noriai dalyvavo organizuotame medelių sodinime.

Visi susirinkusieji dalyviai aktyviai įsitraukė į visuotinę medelių sodinimo talką. Svarbus darbas prasidėjo vos tik nuvykus į paruoštą laukymėje vietą, miškų urėdas Antanas Baranauskas pasveikino visus susirinkusius ir pravedė instruktažą.  Didelis dėmesys  – šaknims.  Augalo šaknys į bet kuriuo sodinimo įrankiu padarytą duobę įkišamos truputį giliau numatyto sodinimo gylio. Prieš baigiant žemėmis užpilti šaknis, augalą reikia atsargiai patraukti į viršų. Tai padeda išvengti augalo šaknų užlenkimo.

Išklausę tikslius nurodymus pajudėjome visi sodinti medelių. Sunku ir suskaičiuoti pasodintų pušaitės ir eglaičių sodinukų,  komandiškai ir sutartinai dirbant laikas prabėgo nejučia, o baigę sodinti visi džiaugėmės puikiais darbo rezultatais. Prieš mūsų akis nusidriekė kelios eilės eglaičių ir pušaičių, simbolizuojančių dvasios tvirtybę ir pasiryžimą saugoti gamtą. Nors oras mus ir nelepino saulės spinduliais, užbaigę darbą buvome puikiai nusiteikę,  tad sušilę prie laužo vaišinomės karšta kava, arbata, sumuštiniais ir ant laužo pačių iškeptom dešrelėm.

Prasmingos dienos darbą primins ošiantis jaunuolynas.